Prasa

12 Najlepszych programów do zarządzania zespołem

Dlaczego warto korzystać z programów do zarządzania zespołem?


Programy do zarządzania zespołem pomagają w efektywnym zarządzaniu projektami. Jest to główne miejsce, w którym zespół może współpracować, komunikować się i wymieniać informacjami o statusie zadań, klientach oraz przesyłać różnego rodzaju pliki.

Korzyści, które możesz osiągnąć za pomocą programów do zarządzania:

 • Lepsza komunikacja i współpraca - Twój zespół ma jedno scentralizowane miejsce do wspólnej pracy oraz całościowy pogląd na aktualne statusy zadań.
 • Płynny przepływ pracy - zadania zespołu są dobrze zorganizowane, dzięki czemu łatwiej poruszać się po projekcie.
 • Automatyzacja - możliwość zautomatyzowania zadań cyklicznych oraz ograniczenia uciążliwych zadań związanych z biurokracją.
 • Udokumentowane procesy - cała historia zadań w jednym miejscu, dużo łatwiej jest znaleźć informacje w jednym systemie, niż przełączać się między kilkoma.
 • Lepsze planowanie - łatwiejsze planowanie i organizowanie pracy, oraz szybsze przydzielanie zadań, dzięki lepszemu zarządzaniu czasem.
 • Monitorowanie sytuacji w czasie rzeczywistym - możliwość śledzenia zmian na bieżąco, monitorowania zadań oraz szybkie reagowanie na niezaplanowane zmiany.
 • Transparentność - zespół ma szansę aktywnie uczestniczyć we wszystkich fazach projektów, proponować rozwiązania problemów oraz wskazywać szanse i wady.
 • Wyższe zaangażowanie pracowników - kiedy pracownicy wiedzą, nad czym się pracuje w firmie, mają wgląd w procesy, przez co czują się bardziej odpowiedzialni za zadania, a ich zaangażowanie rośnie.

Kiedy zarządzasz grupą ludzi korzystając z odpowiedniego programu do zarządzania zadaniami zespołu, ułatwiasz współpracę oraz usprawniasz procesy.


Lista najlepszych programów do zarządzania zespołem


Bitrix24

Wszechstronny program do zarządzania z zespołem i wizualizujący współpracę z funkcją CRM.


Bitrix24 jest internetowym miejscem pracy zawierającym funkcje do zarządzania zadaniami i projektami i CRM - czaty, wideo rozmowy, kreator stron internetowych, CRM, marketing i analitykę.

Wszystkie komponenty są wygodnie połączone w jedno narzędzie internetowe, płynnie się integrując.

Główne funkcje:

 • Możesz tworzyć obszary robocze, przypisywać role w projektach, dodawać zadania z terminem, obserwować zmiany w zadaniach za pomocą powiadomień, śledzić progres pracy w czasie rzeczywistym oraz otrzymywać powiadomienia z raportami od członków zespołu.
 • Wachlarz metodologii zarządzania projektami (Kanban, Gantt i wiele innych)
 • Czas pracy i harmonogram zmian
 • Dyskusje w projektach za pomocą czatów, komentarzy i wideorozmów
 • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM) wraz ze wsparciem klienta oraz funkcja automatyzacji marketingu
 • Kreator stron internetowych z szablonami
 • Centrum kontaktowe z bazą kontaktów do klientów

Integracje: Bitrix24 integruje się z aplikacjami do CRM, sprzedaży, HR, komunikacji, płatności.

Cennik: startuje od $24 dla 2 użytkowników. Jest również dostępna wersja darmowa z ograniczonymi funkcjami.

Dostępność: aplikacja na komputer, aplikacja mobilna (Android, iOS), oraz instalowany na serwerze.


HeySpace

Lekki i intuicyjny program do zarządzania zadaniami i komunikacji


HeySpace to innowacyjna platforma do współpracy w zespole. HeySpace pomaga nam w zarządzaniu projektami oraz zadaniami, usprawnia komunikację wewnątrz firmy za pomocą za chatu i wideo rozmów. Aplikacja posiada zintegrowany widok czatu, tablicy Kanban, listy zadań, kalendarza oraz osi czasu dla każdego projektu, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób Ty i Twój zespół możecie uzyskać dostęp do informacji o projektach, zadaniach i plikach. Program pozwala na szybką wymianę informacji oraz sprawdzenie statusów zadań w czasie rzeczywistym.

Główne funkcje HeySpace

 • HeySpace jest tak zaprojektowany, że w jednym widoku możesz zobaczyć Twój zespół, wszystkie projekty, chat oraz zadania z danego projektu w formie listy.
 • Łatwo zamienisz wiadomość z czatu na zadanie.
 • Widok tablicy pozwoli zobaczyć wszystkie zadania w projekcie z aktualnymi statusami, aby zmienić status zadania, wystarczy przeciągnąć zadanie i upuścić w kolumnie z odpowiednim statusem.
 • Szczegółowe informacje do zadań - do każdego zadania możesz dodać datę startu i zakończenia zadania, tagi, estymaty, opis, załączniki, checklistę, wymieniać się komentarzami oraz dodać osobę odpowiedzialną za wykonanie zadania.
 • Możesz dzielić się plikami, oznaczać użytkowników, połączyć się z Google docs i Dropbox.
 • Funkcja workspace - możliwość tworzenia kilku organizacji z nielimitowaną liczbą projektów, może korzystać z tej funkcji na przykład kiedy pracujesz w kilku firmach.
 • Widok kalendarza i osi czasu dla każdego projektu.
 • Sprawdzaj tablice, timeline lub chat dla wielu projektów w jednym miejscu za pomocą funkcji Overwatch
 • Łatwy do wdrożenia oraz intuicyjny interfejs

Integracje: HeySpace możesz zintegrować z Gmail, TimeCamp, Trello, Dropbox, Google Drive, kalendarzem oraz z Zapierem i Integromatem, dzięki czemu możemy połączyć HeySpace z 3000 różnych aplikacji.

Cennik: Przygodę z HeySpace rozpoczynasz od 14-dniowego okresu próbnego z dostępem do wszystkich funkcjonalności. Po 14 dniach Twoje konto automatycznie przechodzi do planu Darmowego przeznaczonego dla maksymalnie dla 5 użytkowników. Następnie możesz pozostać w planie Darmowym lub zdecydować się na zakup HeySpace Premium ($5 za użytkownika miesięcznie).

Dostępność: W przeglądarce lub w aplikacji na komputer (Windows, macOS, Ubuntu) oraz aplikacji mobilnej dla Androida i iOS.


TimeCamp

Przyjazna dla użytkowników aplikacja do śledzenia czasu pracy oraz monitorowania budżetów zespołu.


TimeCamp to solidne oprogramowanie do mierzenia czasu, monitorowania budżetów z funkcją zarządzania projektami. Narzędzie pomoże Ci kontrolować stan projektu - ile czasu Twój zespół spędził nad projektem w porównaniu z planowanym czasem, postępy w zadaniach, wydajność, rentowność oraz wiele innych ważnych danych.

Jest to fantastyczny program do zarządzania zespołem dla kogoś, kto potrzebuje automatycznego śledzenia czasu oraz centrum wiedzy o projektach.


Główne funkcje TimeCampa:

 • Automatyczne i ręczne mierzenie czasu dla zadań i podzadań
 • Mierzenie czasu pracy, gdy nie masz dostępu do internetu
 • Zaawansowane raporty z wykresami, liczbami oraz wynikami wydajności
 • Dokładne timesheety generowane automatycznie z funkcją zatwierdzania
 • Moduł obecności z różnymi typami dnia (praca zdalna, urlop, chorobowe i wiele innych)
 • Projekty w postaci drzewka. Możliwość dzielenia zadania na podzadania
 • Budżetowanie
 • GPS
 • Widok kalendarza z kolorami dla łatwiejszej wizualizacji
 • Śledzenie celów
 • Tagi do stworzenia jasnej struktury dla złożonych projektów

Integracje: Możesz zintegrować TimeCampa z najpopularniejszymi aplikacjami do zarządzania projektami, zwiększającymi produktywność, programami księgowymi, CRM i wieloma innymi narzędziami. W planie darmowym możesz zintegrować się z jedną aplikacją.

Cennik: Darmowy okres próbny ze wszystkim funkcjonalnościami. Następnie możesz pozostać w planie darmowym z ograniczonymi funkcjami, ale nieograniczoną liczbą uzytkowników lub zdecydować się na któryś z planów: Plan Podstawy - $5.25 za użytkownika miesięcznie, Plan Pro - $7,50 za użytkownika miesięcznie lub Plan Indywidaualny

Dostępność: Aplikacja na komputer (Windows, macOS, Ubuntu) oraz aplikacja mobilna dla Androida i iOS.


Jira

Program do zwinnego zarządzania projektami.


Jira to narzędzie w chmurze stworzone do zwinnego zarządzania projektami. Wspiera wiele metodyk zarządzania zwinnego - scrum, kanban, lub Twój własny styl pracy. Narzędzie pomaga planować, śledzić i zarządzać zadaniami i zwinnymi projektami rozwoju oprogramowania w jednym miejscu. Oprogramowanie jest najlepsze do zarządzania zespołami IT i technicznymi pracujących nad rozwojem aplikacji.

Rodzina produktów Jira tworzy całą platformę do zarządzania i nie tylko. Jira Core jest produktem podstawowym i zawsze jest częścią platformy z wybranymi narzędziami. Może dodać Jira Software, Jira Service Management, Jira Align, żeby skorzystać z większej ilości funkcji i wzorów projektów. Możesz korzystać z jednego z nich lub w dowolnym pakiecie.

Oprogramowanie pozwala na tworzenie historii użytkowników, zbieranie błędów, planowanie i nadawanie priorytetów dla najpilniejszych sprintów oraz przydzielanie zadań różnym zespołom i osobom w całej organizacji. Możesz dopasowywać widok projektu w tablicach scrumowych i kanbanowych tak, aby mieć szerokie spojrzenie na projekty dzięki mapom produktowym. Jest to naprawdę bardzo dobre narzędzie do zarządzania zespołem, które pomoże zautomatyzować pracę.

Integracje: Jirę możesz dopasować do swoich potrzeb za pomocą integracji z ponad 3000 dodatków.

Cennik: Plan darmowy jest dostępny dla maks 10 użytkowników, z ograniczoną przestrzenią do 2 GB oraz wsparciem społeczności. Jeśli chciałbyś otrzymać dostęp do większej liczby funkcji, większej przestrzeni dyskowej lub wsparcia ze strony firmy może zdecydować się na plan Standard ($7 za użytkownika miesięcznie) lub plan Premium ($14 za użytkownika miesięcznie).

Dostępność: Jako aplikacja w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych (Android, iOS)


Asana

Zaawansowane oraz bogate w wiele funkcji narzędzie do zarządzania zespołem.


Asana jest jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania projektami. Aplikacja pozwala organizować pracę, dzięki zebraniu całego zespołu w jednej przestrzeni roboczej. Jest to zaawansowany system do zarządzania zadaniami oraz do kolaboracji w projektach, który pomaga zespołom utrzymać wydajność a menadżerom organizować oraz przydzielać zadania.

Co możesz robić z Asaną:

 • Wyznaczać cele firmy, dzięki czemu każdy członek zespołu będzie zmotywowany i będzie wiedział w jakim kierunku podąża jego organizacja.
 • Wizualizować pracę za pomocą tablicy Kanban, wykresu Gantta, listy oraz kalendarza.
 • Dostosować zadania w projekcie, dzięki dodaniu daty zakończenia, reguł, briefu projektu, załączników, kamieni milowych, zależności oraz przydzielić osobę do zadania.
 • Zobaczyć raporty z wykresami w czasie rzeczywistym.
 • Importować swoje pliki CSV bezpośrednio do Asany, aby stworzyć użyteczne osie czasu.
 • Portfolio pozwala organizować i śledzić wszystkie projekty w jednym miejscu.
 • Obserwować obciążenie pracą swojego zespołu, aby poprawić współpracę zespołu.
 • Zgłaszać oraz zarządzać pracą, oraz tworzyć dopasowany przepływ pracy.
 • Możesz używać wzorów do różnego typu projektów.
 • Automatyzować rutynowe zadania za pomocą reguł automatyzacji.
 • Tworzyć przestrzenie do wszystkich rozmów, ogłoszeń firmowych, zarówno prywatnych i dla zespołu.

Integracje: Asana oferuje ponad 1.000 integracji z różnymi programami.

Cennik: Asana posiada wersję darmową dla małych zespołów do 15 osób. Cennik startuje od 13,5€ za użytkownika miesięcznie. Asana oferuje również 30-dniowy okres próbny.

Dostępność: Jako aplikacja w przeglądarce, aplikacja na Windows, oraz aplikacja mobilna (Android, iOS).


YouTrack

Konfigurowalny program do zarządzania zadaniami i współpracy dla zespołów zwinnych.


YouTrack jest to internetowy program służący do śledzenia spraw i zarządzania projektami, które możesz adaptować do swoich procesów. Możesz wybrać między YouTrack Lite dla spersonalizowanego widoku zadań albo YouTrack Classic dla pełni funkcjonalności zarządzania sprawami w zespole developerskim. Jednym kliknięciem możesz przełączać się między tymi dwoma interfejsami.

Główne funkcje YouTrack:

 • Lista spraw, które Ty i Twój zespół musicie rozwiązać. Możesz wyszukiwać zadania korzystać z filtrów, dodawać priorytety, aktualizować i dodawać komentarze oraz używać szybkich komend do aktualizowania spraw,
 • Zwinne tablice: Scrum, Kanban, Scrumban,
 • Zbiorowa baza wiedzy do organizowania wszystkiego w jednym miejscu - teksty, tabele, checklisty, wideo, zdjęcia, dokumenty itp. Artykuły możesz udostępniać globalnie, linkować z zadaniami oraz współpracować z innymi osobami,
 • Wiele raportów, aby pomóc w analizowaniu i zarządzaniu projektami i aktywnościami zespołu oraz ich wydajnością,
 • Śledzenie czasu pracy z raportami,
 • Wykres Gantt do planowania.

Integracje: Możesz połączyć YouTrack z zewnętrznymi aplikacjami JetBrains, GitHub, GitLab, Bitbucket, Bitbucket Server, Gogs, Gitea, Jira, Jabber i kilkoma innymi narzędziami.

Cennik: Darmowy dla 10 użytkowników, jeżeli chcesz dodać więcej osób cennik wynosi $4.40 za użytkownika miesięcznie.

Dostępność: Aplikacja internetowa, aplikacja mobilna (Android, iOS). Możesz korzystać z aplikacji w chmurze lub zainstalować program na swoim serwerze.


ClickUp

Organizowanie przepływu pracy oraz zarządzanie projektami w elastyczny sposób.


ClickUp to wszechstronna platforma do zarządzania projektami oraz współpracy zespołu. Narzędzie umożliwia Ci dzielenie się z zespołem informacjami w różnych formatach. Jest to również rozbudowane i elastyczne narzędzie do organizowania pracy i projektów w taki sposób jak lubisz.

Program zastępuje również długie, nieuporządkowane wiadomości email, dzięki funkcji wygodnej przestrzeni do chatu. Znajdziesz w tej aplikacji wszystko, czego potrzebujesz do planowania projektów oraz do wymiany informacji ze współpracownikami.

Za pomocą tego programu do zarządzania zadaniami zespołu, możesz usprawnić projekty, zaplanować je krok po kroku oraz w razie konieczności szybko korygować. Zaplanujesz również przepływ pracy, będziesz zarządzać wydajnością zespołu oraz monitorować wszystkie procesy. W ClickUpie możesz dzielić się plikami, kontrolować czasu pracy i wiele więcej. W tej aplikacji można spersonalizować prowadzenie projektów za pomocą wielu autorskich rozwiązań.

Integracje: Twój zespół może zintegrować Clickupa z wieloma aplikacjami, dzięki czemu możesz dostosować narzędzie do waszych indywidualnych potrzeb.

Cennik: Cennik ClickUp zaczyna się od $9 za użytkownika miesięcznie. Posiada również wersję darmową z ograniczonymi funkcjonalnościami.

Dostępność: w przeglądarce, aplikacji na komputerze (Windows, MacOs, Linux), wersji mobilnej (Android, iOS), oraz Amzaon Alexa and Google Assistant.


Zenkit

W pełni elastyczne narzędzie do podnoszenia wydajności i usprawniania współpracy dla wszystkich typów biznesów.


Zenkit jest tak elastycznym programem, że poradzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawić. To narzędzie pozwala na stworzenie własnych narzędzi, przepływów pracy i systemów. W Zenkit możesz tworzyć kolekcje - małe bazy danych oraz modyfikować je do twoich potrzeb. Jest to świetne narzędzie do zarządzania zespołem dla osób, które poszukują kreatywnej aplikacji, którą można dostosować do tego czego potrzebuje zespół.

Zenkit jest zbudowany z modułów, których można używać osobno lub łączyć, aby wykorzystać pełny potencjał tego programu do zarządzania zespołem.

 • ZenKit Base - pomaga zarządzać projektami za pomocą funkcji takich jak Kanban, wykres Gantta, zależności, zadania wielopoziomowe, przydzielanie zadań oraz inne.
 • ZenKit Base - pomZenKit To Do - moduł zarządzania zadaniami pozwala Ci zorganizować wszystkie typy zadań, list, notatek z funkcją przeciągnij i upuść.aga zarządzać projektami za pomocą funkcji takich jak Kanban, wykres Gantta, zależności, zadania wielopoziomowe, przydzielanie zadań oraz inne.
 • Zenchat - komunikator wewnątrz firmowy z wbudowanym zarządzaniem zadaniami, żeby usprawnić współpracę z członkami zespołu.
 • Hypernotes to moduł, w którym możesz w naturalny sposób przekazać swoją wiedzę tak, aby inny z łatwością zrozumieli twój przekaz. Twoje notatki, skrypty, tutoriale, wiki, artykuły, książki czy prace badawcze mają jedno spójne i przejrzyste miejsce do przechowywania.
 • Wzory są dostępny dla wielu typów projektów.

ZenKit jest pełen małych funkcjonalności, które usprawniają zarządzanie zespołem, zadaniami i projektami w jednym miejscu.

Integracje: ZenKit możesz zintegrować z Twoimi ulubionymi aplikacjami za pomocą Zapiera i wzbogacić go o ulubione funkcje.

Cennik: Zaczyna się od $4, ale dostępna jest też wersja darmowa z ograniczonymi funkcjami

Dostępność: w przeglądarce, aplikacja (Windows, Linux, macOS) oraz aplikacja mobilna (Android, iOS)


15Five

Oprogramowanie do wydajnego zarządzania zespołem zdalnym.


Zarządzanie zespołem to nie tylko zarządzanie zadaniami i projektami, ale jest to również zachęcanie i wspieranie do rozwoju zawodowego i osobistego. Dzięki funkcji cotygodniowych spotkań kontrolnych, 15Five dostarcza wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania transparentności i wydajności zespołu, dawania ciągłej informacji zwrotnej i uznania, oraz koordynowania celów, spotkań 1 na 1 oraz raportów 360°.

15Five wykorzystuje holistyczne spojrzenie na wydajność, zaangażowanie pracowników oraz kulturę organizacji. Jest to świetne oprogramowanie do zarządzania zespołem, które pomoże Ci stworzyć przyjazną dla pracowników kulturę organizacyjną, w której zespół czuje satysfakcję i docenienie.

Integracje: 15Five integruje się z twoimi ulubionymi narzędziami

Cennik: zaczyna się od $7 za użytkownika miesięcznie w rozliczeniu rocznym.

Dostępność: w przeglądarce oraz aplikacja mobilna (Android, iOS)


Homebase

Oprogramowanie do zarządzania zespołem z planowaniem i śledzeniem obecności.


Homebase to program do planowania w zespole z rozbudowanymi funkcjami. Jest to połączenie narzędzi z obszaru zarządzania projektami i HR. Bardzo dobrze sprawdzi się w firmach pracujących zdalnie.

Homebase pozwala Ci śledzić czas pracy, przerwy i nadgodziny, dzięki czemu w łatwy sposób rozliczysz karty pracy. Program automatycznie zlicza przerwy i wyjścia, dzięki czemu łatwo można je skorygować. Aplikacja zapisuje wszystkie Wasze timesheety wraz z historią edycji.

Oprogramowanie do współpracy Homebase posiada możliwość wysyłania wiadomości, funkcję onboardingu, alerty w czasie rzeczywistym, monitoring zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz ogólne zarządzanie zasobami.

Integracje: Homebase integruje się z aplikacjami płacowymi, POS, narzędziami biznesowymi oraz tablicami do pracy, jednak nie oferuje on integracji z najpopularniejszymi narzędziami do produktywności i zarządzania projektami

Cennik: Plan darmowy jest dostępny dla nieograniczonej liczby użytkowników, ale z ograniczonymi funkcjami i tylko dla jednej lokalizacji. W planie płatnym cenna rozpoczyna się od $19.95 miesięcznie za lokalizację.

Dostępność: w przeglądarce oraz w aplikacji mobilnej (Android, iOS)


Twproject

Klasyczny program do zarządzania projektami i zespołem z zaawansowanymi funkcjami.


Twproject jest internetowym programem do zarządzania zespołem opartym na chmurze, minimalizującym wysiłek związany z zadaniami administracyjnymi i pozwalającym Ci skupić się na tym, co jest naprawdę ważne dla Twojej organizacji.

Jest to zaawansowane narzędzie do współpracy, które posiada wszystko, czego potrzebuje zespół do śledzenia progresu projektów oraz komunikacji w jednym miejscu: wbudowany interaktywny wykres Gantta, który wizualizuje Twoje projekty, przydzielanie zadań, wyznaczanie kamieni milowych, zależności, kontrolowanie czasu pracy, śledzenie problemów, zarządzanie zasobami i wiele innych.

Twproject sprawia, że przydzielanie zadań w nawet bardzo złożonym projekcie staje się prostsze.

Integracje: Nie ma integracji, ale możesz skorzystać z API.

Cennik: Możliwość 15-dniowego testu, wersja darmowa do 5 użytkowników. Ceny rozpoczynają się od $15 za użytkownika miesięcznie za program w chmurze.

Dostępność: w przeglądarce, aplikacja na komputer (Windows, macOS, Linus), aplikacja mobilna (Android, iOS), instalacja na własnym serwerze


MeisterTask

Aplikacja do zarządzania projektami i komunikacji w stylu Kanban.


MeisterTask jest platformą do zarządzania zadaniami i projektami. Z tą aplikacją masz możliwość monitorowania progresu Twoich projektów oraz pomagać w płynnej współpracy zespołu.

W programie możesz przydzielać zadania, członkowie zespołu mogą współpracować w czasie rzeczywistym przez dodawanie komentarzy w zespołach, obserwować progres projektów, aby być na bieżąco z aktywnościami i doprowadzić pracę do końca.

Z Meistertask możesz korzystać jako samodzielnego narzędzia lub w połączeniu z MindMeister, narzędziem do współpracy online przy budowaniu mapy myśli. Połączenie tych dwóch narzędzi pozwala zespołom przejść bezpośrednio z etapu burzy mózgów do wspólnego zarządzania zadaniami oraz kontrolowania projektu.

Integracje: Możliwość integracji MeisterTask z najpopularniejszymi aplikacjami do komunikacji czy mierzenia czasu, lub skorzystanie z Zapiera do połączenia z ponad 1000 innych narzędzi.

Cennik: wersja darmowa z ograniczonymi funkcjami, plan płatny rozpoczyna się od €8.25 miesięcznie.

Dostępność: w przeglądarce, aplikacja (Windows, macOS), aplikacja mobilna (iOS, Android).

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Ci wybór narzędzi do zarządzania pracą zespołu spośród wielu świetnych aplikacji. Warto pamiętać, że każde narzędzie może sprawdzać się w każdej firmie inaczej. Więc nie kieruj się dużą ilości funkcji, lecz porozmawiaj z pracownikami o waszych potrzebach i wybierzcie odpowiednie narzędzie dla Was.

Masz swoje ulubione narzędzie albo masz jakieś przemyślenia na temat tego artykułu? Daj nam znać!